Türkiye’de Kutuplaşmayı Azaltmaya Yönelik
Stratejiler ve Araçlar Projesi

About Us

Proje

Marshall Fonu (GMF), İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLGİ-Göç) işbirliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA)’nın finansal desteği ile Türkiye’de Kutuplaşmayı Azaltmak için Stratejiler ve Araçlar Projesi’ni (TurkuazLab) Mart 2020’de başlattı.

TurkuazLab Projesi, Türkiye toplumunda kutuplaşma ve bunun verdiği zararlar hakkında farkındalık yaratmayı ve Türkiye’de insan hakları, sosyal uyum ve ötekine saygının hâkim olduğu yeni bir ekosisteme katkı sağlamak için sivil toplum, akademi, medya ve siyasi partileri kutuplaşmayı azaltacak stratejiler ve araçlar ile donatmayı amaçlamaktadır.

Graphic

Fanus Oyunu

Bu oyunda yakın çevrenizdeki kişilerin siyasetle ilgili benzer görüşlere sahip olup olmadıklarını değerlendirerek kendi ağınızın yansımasını öğreneceksiniz.

Graphic

Tahmin Oyunu

Bu oyun, farklı siyasi parti taraftarlarının gündem hakkındaki görüşlerini tahmin etmeye yönelik bir oyundur. Bakalım birbirimizi ne kadar tanıyoruz?

Graphic

Çevrimiçi Derslik

Altı başlık altında kısa dersler ve konunun uzmanları/taraftarları ile gerçekleştirilen röportajlar aracılığıyla kutuplaşmayla ilişkili kavramların anlatıldığı ve konuların tüm boyutları ile tartışıldığı oyunlaştırılmış eğitim aracı.


Proje Destekçileri

Client 1
Client 2
Client 3